Aktuality 2020-08-11T10:16:20+02:00

Aktuality

Novinky ze STÁTNÍ TISKÁRNY CENIN.

ČNB vydává výroční bankovku 1 000 Kč s přítiskem

ČNB vydává novou bankovku 1 000 Kč s přítiskem v podobě bankovkového kolku a výročního loga u příležitosti 30 let od zahájení úspěšného rozdělení česko-slovenské měny. Tato bankovka se nemohla tisknout nikde jinde než u nás, ve Státní tiskárně cenin.

Pocta významnému politikovi Antonínu Švehlovi

Další ze série pamětních tisků v podobě bankovky, která navazuje na Pamětní list s portrétem Václava Havla, připomene výjimečnou osobnost politika Antonína Švehly. Předpokládaný náklad určený k prodeji na e-shopu STC je pouze 105 kusů.

Už máte unikátní sérii AA pamětního listu sv. Norberta?

Společně s Královskou kanonií na Strahově Vám dnes nabízíme unikátní sérii AA, která byla připravena pouze pro kolekci se zlatou medailí s portrétem svatého Norberta podle výtvarné předlohy Karla Zemana. Na e-shopu STC nabízíme část z nákladu série, a to posledních samostatných 67 kusů pamětního listu, série AA  000034- 000100. 

Do nového roku s novým kalendářem od STC

Nástěnný kalendář věnujeme tentokrát vybraných rytců, kteří spolupracovali se Státní tiskárnou cenin v průběhu neuvěřitelných 95 let. Pojďme si společně připomenut jejich bankovkovou tvorbu.

Load More Posts

90 let s vámi

Bankovky, doklady, cenné papíry, plastové karty, ostatní ceniny.

Kontakt